O Chorvatsku - Toledo

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

O Chorvatsku

Důležité info

O Chorvatsku
Zeměpisná poloha rozkládá se od východních okrajů Alp na severozápadě a Panonské nížiny na východě, přes horský masív Dinary ve střední části až k břehům Jaderského moře na jihu.
Rozloha pevniny 56 691 km2, rozloha moře 31 067 km2
Počet obyvatel 4 800 000
Hlavní město Záhřeb (skoro 1 milion obyvatel)
Délka pobřeží 5835 km - z toho 4057 km pobřeží ostrovů, ostrůvků a hřebenů.
Ostrovy, ostrůvky 1185. Největší ostrovy jsou Krk a Cres (Kvarnerský záliv), obydlených je 66
Podnebí v severním Chorvatsku je vnitrozemní klima, ve středním smíšené a horké a podél jaderského pobřeží středomořské. Rozlišují se tři druhy větrů : MISTRÁL - vlny se nevytvářejí, je příjemný, osvěžující hlavně v letních měsících. JUGO - vlny jsou vysoké až 5 m a dlouhé 30 m. BÓRA - má sílu orkánu, nárazový, vlny nejsou tak vysoké, ale plavba je mnohem nebezpečnější. Vane z pevniny na moře, především v zimních měsících. Zažene plavce od břehu na širé moře. Je nebezpečný i pro automobily, neboť má velkou rychlost.
Cestovní doklady, celní předpisy na www.cz.croatia.hr
Zdravotní pojištění turistů výlohy zdravotních služeb hradí klienti sami podle ceníků. Pojištěnci na léčebné a úrazové pojištění předkládají k potvrzení doklad příslušné pojišťovny a cestovní pas. Úhradu za služby či za léky musí dokladovat  potvrzením. Toto je pak přílohou tiskopisu, který pojištěnec po příjezdu předá své pojišťovně, která vyřizuje proplacení těchto výdajů.
Informace pro motoristy na www.hak.hr
Pohonné hmoty, dálniční poplatky na www.cz.croatia.hr

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky